Judo Gençler Türkiye Şampiyonası sona erdi

24-27 Şubat tarihleri arasında Bolu'da yapılan “Judo Gençler Türkiye Şampiyonası” Pazar günü yapılan final müsabakaları ile sona erdi.
Bolu geçtiğimiz hafta sonu büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde 45 ilden 511 sporcu ve 200'e yakın, antrenör, idareci ve hakemin katıldığı Türkiye Gençler Judo şampiyonası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitim ve Yüksek Okulu tesislerinde yapıldı.
Genç judocular, ilk üç dereceye girebilmek için yoğun çaba harcarken, organizasyon kusursuz sona ermesi yetkilileri sevindirdi.
Sıkletlerinde ilk üç dereceye giren sporcular şunlar:
Erkekler 55 kg:
1. Çağrı Yılmaz (Amasya)
2. Mertcan Akçay (Ordu)
3. Ömer Faruk Özbay (Kocaeli)
3. Ferdi Altın (Balıkesir)
Erkekler 60 kg:
1. Ahmet Şahin Kaba (İstanbul)
2. Bekir Şahin (Samsun)
3. Hamza Akay (Gaziantep)
3. Murat Doğan (Kocaeli)
Erkekler 66 kg:
1. Ramazan Zengin (İzmir)
2. Murat Bektaş (Balıkesir)
3. Tunahan Şimşekcan ( İstanbul)
3. Ömer Baki Ayvaz (Kocaeli)
Erkekler 73 kg:
1. İlker Gülderen (Ordu)
2. Oğuz Kaan Topal (Trabzon)
3. Mehmet Göz (İzmir)
3. Alper Kombak (Ordu)
Erkekler 81 kg:
1. Alp Kaan Yalçın (Ordu)
2. Furkan Kerim Korkmaz (Ankara)
3. Mevlüt Taş Çakırcı (İstanbul)
3. Ömer Faruk Türkkaya (Amasya)
Erkekler 90 kg:
1. M. Ensar Kolcu (İstanbul)
2. Samet Bulut (Samsun)
3. Nurettin Yelboy (Manisa)
3. Muhammed Sevinç (Denizli)
Erkekler 100 kg:
1. Sinan Bingol (Manisa)
2. Tayfun Taş (Manisa)
3. Ali Söyler (Konya)
3. Basri Turgut Kangallı (İzmir)
Erkekler +100 kg
1. Burak Serbest (Kocaeli)
2. M.Furkan Yılmaz (Kocaeli)
3. Semih Adıyaman (Sakarya)
3. Aydın Çalışkan (İstanbul)
Bayanlar 44 kg:
1. İlayda Seyis (Bursa)
2. Nesrin Kartal (Eskişehir)
3. Betül Aydın (İstanbul)
3. Nazlıcan Kılıç (Balıkesir)
Bayanlar 48 kg;
1. Ebru Şahin (Antalya)
2. Dilara Lokmanhekim (İstanbul)
3. Gamze Bekar (Bursa)
3. Ebru İyisu (Trabzon)
Bayanlar 52 kg:
1. Hasret Cin (Bursa)
2. Nuray Avcı (Manisa)
3. Özge Özkan (Samsun)
3. Merve Türk (İstanbul)
Bayanlar 57 kg:
1. Dilara İncedayı (İstanbul)
2. Ümmühan Kabak (Antalya)
3. Selin Gül (Balıkesir)
3. Yeşim Gök (İzmir)
Bayanlar 63 kg:
1. Sevim Gayretli (Samsun)
2. Özge Akarsu (Kocaeli)
3. Çağrı Güzelsoy (Antalya)
3. Sevilay Kaplan (İstanbul)
Bayanlar 70 kg:
1. Mihriban Öner (Trabzon)
2. Işıl Gençtürk (Artvin)
3. Ayşe Şimşek (Antalya)
3. Büşra Işık (İstanbul)
Bayanlar 78 kg:
1. Sibel Çalışkan (Eskişehir)
2. Melisa Yılmaz (Kocaeli)
3. Kübra Ücer (Karaman
3. Ceren Soylu (Gaziantep)
Bayanlar +78 kg;
1. Kübra Kara (Antalya)
2. Sinem Odabaş (Zonguldak)
3. Kübra Bayram (İzmir)
3. Merve Ekinci Gaziantep)